SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brevkniv 12297534
nr 1229 7534
Brevkniv
Silver / pärlemo, Frankrike, delvis förgylld. Längd: 20,5
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 21 januari 2019
kl 19:29:32
20/1 10:06:47
400 kr
21/1 11:59:22
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver